• Geografická olympiáda

• Dňa 12.3.2024 sa uskutočnilo OK GEG olympiády.    Súťažiaci: Andrej Kubo, 5.A - 5 miesto, úspešný riešiteľ, Michal Pohm, 7.A - 5 miesto, úspešný riešiteľ, Juraj Podracký, 8.A - 3 miesto, postup na krajské kolo do Košíc.                                                    Všetkým trom úspešným riešiteľom blahoželáme. /T. K./

• Vážení rodičia, milí žiaci!

V dňoch od 28.marca 2024 do 2.apríla 2024 máme veľkonočné prázdniny. Vyučovanie začne 3.apríla 2024.

• Jarný metodický deň

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Školská 7, 04471 Čečejovce v súlade s ustanovením § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov udeľuje riaditeľské voľno pre žiakov základnej školy na deň 27. marca 2024 (streda) z dôvodu jarného metodického dňa učiteľov.

Materská škola NEBUDE v prevádzke.

• Svetový deň vody-2.A

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň vody-2.A.

Žiaci 2.A triedy si aj tento rok pripomenuli SVETOVÝ DEŇ VODY. Aj keď sa aktivity uskutočnili o deň skôr, uvedomili si, že aj malé zmeny v našom živote pri ochrane vody, prinášajú veľké úspechy. Zahrali si hry: Živé pexeso, Hoď kockou zamerané na tento významný deň. Napísali do kvapiek odkaz a v neposlednom rade obdarili spolužiaka symbolickou kvapkou vody. /ZZ/

• Personalizované vyučovanie v 2.A

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Personalizované vyučovanie v 2.A.

Jednou z dôležitých cieľov vo vyučovaní je vytváranie podnetného prostredia pre učenie sa žiakov. Počas troch dní 5.3.-7-3.2024 prebiehalo v 2. A triede personalizované vyučovanie na tému SPOLOČENSTVO MRAVCOV. Žiaci riešili edukačné situácie a úlohy na podporu kooperatívneho vyučovania a učenia sa. Aplikovali efektívne stratégie a techniky (riešili predikčnú kartu, dramatizovali život mravcov, hľadali informácie na internete, v encyklopédiách, zahrali si rôzne didaktické hry, pozorovali život mravcov), hodnotili prácu spolužiakov. Ich výstupom boli projekty a vytvorená kniha o mravcoch. /ZZ/

• EKONOMICKÁ OLYMPIÁDA

• 26.januára 2024 sa uskutočnilo školské kolo Ekonomickej olympiády. Olympiády sa zúčastnilo viac ako 6000 žiakov z celého Slovenska.

Metodológia ekonómie, základné pojmy a dejiny ekonomického myslenia. Mikroekonómia, makroekonómia, medzinárodná ekonómia, hospodárska politika a EÚ. Finančná gramotnosť – finančný trh, plánovanie, rozpočtovanie, sporenie a investovanie, úvery a poisťovníctvo. Tieto témy boli súčasťou 25 otázok testu, ktoré sa náhodne generovali.

V rámci Košického kraja naša žiačka Viktória Juhásová obsadila krásne 9. miesto.

Srdečne gratulujeme!

• Darujte nám 2% dane

Vážení rodičia, priatelia školy!

Uchádzame sa o Vašu priazeň

Rodičovské združenie pri Základnej škole s materskou školou

Školská 7

044 71 Čečejovce

IČO: 17319617/821

Cieľom nášho rodičovského združenia je rozvoj duševných hodnôt žiakov, rozvoj talentu nadaných žiakov, a taktiež zlepšenie vybavenia školy a podpora tradícií. Pomocou Vašej podpory vieme zlepšiť podmienky vzdelávania Vašich detí.Len s Vašou pomocou bude môcť rodičovské združenie napĺňať a rozširovať tento program.

Tlačivo na vyhlásenie si môžete vyzdvihnúť v škole alebo vytlačiť ( viď link nižšie).

vyhlasenie_2024.pdf

• IQ Olympiáda – odváž sa používať vlastný rozum

• Mensa Slovensko vyhlásila 13. ročník súťaže IQ olympiáda, zameranú na rozvoj logického myslenia detí, podporu kreativity a objavenie skrytých talentov a dispozícií detí.

IQ olympiáda je:

Účasť je bezplatná pre všetky deti a všetky kolá.

Registrácia do 13. ročníka IQ olympiády je otvorená do 5. 4. 2024.

Každý žiak, ktorý sa chce zúčastniť súťaže, sa musí zaregistrovať na webovej stránke súťaže. Ak potrebujete pomôcť alebo máte akékoľvek otázky, obrátiť sa môžete na p. uč. Mgr. Helenu Polákovú a p.uč Mgr.Ivicu Horvatovú.

• určená pre všetkých žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ;
              • postupová, prebieha v troch kolách (školské on-line, regionálne semifinále, celoštátne finále);
              • nepreveruje „naučené“ vedomosti, ale najmä schopnosť logicky uvažovať;
              • zameraná na vyhľadávanie intelektovo nadaných detí a je zostavená ako sada logických úloh.
          • Riaditeľské voľno

• Dňa 20.marca 2024 (streda) majú žiaci 1. - 8. ročníka ZŠ riaditeľské voľno z dôvodu celoslovenského testovania žiakov 9. ročníka ZŠ - Testovanie 9 - 2024. V prevádzke nebude ani Školský klub detí.

Materská škola bude v prevádzke.

• Upracme si našu obec!

• Obec Čečejovce v spolupráci so ZŠ s MŠ  Čečejovce a občianskym združením Save Nature by Čivas usporiada dňa 22. marca 2024 spoločné čistenie obce a jej chotára od odpadkov.

• Informácie o Testovaní 9-2024

• Celoslovenské testovanie žiakov 9. ročníka ZŠ pod názvom Testovanie 9-2024 sa uskutoční 20. marca 2024 (streda)  z predmetov matematika a slovenský jazyk a literatúra.

Náhradný termín testovania 9-2024 sa uskutoční 4. apríla 2024.

Cieľom testovania je získať prehľad o výkonoch žiakov na výstupe zo stupňa ISCED 2, porovnať ich výkon v testoch a poskytovať školám spätnú väzbu a kompletnejší prehľad o testovaných predmetoch, ktorý môže pomôcť pri skvalitňovaní vzdelávania. Výsledok žiaka slúži ako podklad pre prijímacie skúšky na stredné školy.

Za prípravu a metodické riadenie priebehu testovania zodpovedá Národný ústav certifikovaných meraní vzdelávania.

Viac informácií o Testovaní 9 tu.