• Zápisnica RŠ z 14.10.2019

Zápisnica zo zasadnutia Rady školy

pri Základnej škole s materskou školou Čečejovce konanej dňa 14. októbra 2019

Účasť: podľa prezenčnej listiny

Termín konania:  14. 10. 2019 o 17.00 hod.

Miesto konania: Základná škola s materskou školou, Školská 7, 044 71 Čečejovce

Program:

1. Otvorenie zasadnutia a schválenie programu,

2. Plán zasadnutí rady školy v školskom roku 2019/2020,

3. Koncepčný zámer rozvoja školy na dva roky,

4. Plán práce školy v školskom roku 2019/2020,

5. Školský poriadok na školský rok 2019/2020,

6. Diskusia,

7. Návrh uznesení,

8. Záver.

K bodu č. 1

Zasadnutie otvorila predsedníčka RŠ Mgr. Katarína Hegedűsová. Prítomných členov privítala a informovala ich o programe zasadnutia. Členovia Rady školy aklamačne schválili program zasadnutia podľa pozvánky. Predsedníčka RŠ privítala ako hosťa novozvolenú pani riaditeľku RNDr. Žanetu Takáčovú a popriala jej k vymenovaniu do funkcie veľa pracovných a osobných úspechov.

K bodu č. 2

Predsedníčka RŠ Mgr. Katarína Hegedűsová predstavila prítomným členom plán zasadnutí rady školy v školskom roku 2019/2020. V zmysle štatútu rady školy sú naplánované tri stretnutia rady školy. Podľa aktuálnej potreby sa členovia rady školy stretnú aj mimo stanoveného plánu. Plán zasadnutí rady školy na školský rok 2019/2020 je súčasťou dokumentácie rady školy. Jedna kópia bola odovzdaná pani riaditeľke školy a druhá kópia bude odovzdaná zriaďovateľovi.

K bodu č. 3

Riaditeľka ZŠ s MŠ Čečejovce, RNDr. Žaneta Takáčová predstavila členom rady školy svoj koncepčný zámer rozvoja školy. V ňom sa vyjadrila k poslaniu a obrazu školy, k východiskám školy (SWOT analýza), k zameraniu školy, k preventívnemu programu školy, k personálnym podmienkam školy,  k hlavnému a strategickým cieľom školy a k zámerom rozvoja školy z dlhodobého hľadiska.  Predstavená koncepcia rozvoja školy bude zverejnená na webovej stránke ZŠ s MŠ Čečejovce – www. zssmscecejovce.edupage.org.

K bodu č. 4

V tomto bode programu riaditeľka školy RNDr. Žaneta Takáčová informovala členov rady školy o pláne práce školy v školskom roku 2019/2020. Tento plán bol prerokovaný na pedagogickej rade dňa 9. septembra 2019. Plán práce školy bude zverejnený na webovej stránke školy -  www. zssmscecejovce.edupage.org.

K bodu č. 5

Riaditeľka školy RNDr. Žaneta Takáčová referovala o školskom poriadku na školský rok 2019/2020. Školský poriadok bol upravený na podmienky školy a bude zverejnený na webovej stránke školy - www. zssmscecejovce.edupage.org.

K bodu č. 6

V diskusii informovala predsedníčka rady školy Mgr. Katarína Hegedűsová o vyjadrení rady školy k správe o výchovno-vzdelávacej činnosti za uplynulý školský rok, ktorá bola prečítaná 26. júna 2019. Rada školy pri Základnej škole s materskou školou Čečejovce berie na vedomie správu o výchovno-vzdelávacej činnosti za školský rok 2018/2019 bez pripomienok. Vyjadrenie rady školy je súčasťou dokumentácie rady školy. Jedna kópia vyjadrenia bola odovzdaná pani riaditeľke školy a druhá kópia bude odovzdaná zriaďovateľovi.

V ďalšom priebehu diskusie sa predsedníčka rady školy informovala u pani riaditeľky, či by nebolo možné preložiť vyťahovanie žumpy zo siedmej hodiny ráno na neskorší čas z dôvodu plynulosti premávky na ceste v raňajších hodinách. Riaditeľka školy sa pokúsi opýtať kompetentných na vyriešenie danej situácie.

Pani riaditeľka RNDr. Žaneta Takáčová bola požiadaná o aktualizovanie informácií pre verejnosť na webovej stránky školy.

Pán Ing. Marcel Hintoš sa opýtal na potrebu oplotenia multifunkčného ihriska. Daná požiadavka už nie je podľa pani riaditeľky aktuálna. Skôr sa uvažuje o bežeckej dráhe okolo multifunkčného ihriska, na čo však v súčasnosti nie sú finančné zdroje.

V rámci diskusie sa načrtla aj možnosť rozšírenia parkoviska o pozdĺžne parkovisko pre rodičov žiakov. Dané parkovisko je v štádiu riešenia.

K bodu č. 7

Uznesenie zo dňa 14. 10. 2019:

A. Rada školy berie na vedomie:

1. Plán zasadnutí rady školy v školskom roku 2019/2020,
          2. Koncepčný zámer rozvoja školy,
          3. Plán práce školy na školský rok 2019/2020,
          4. Školský poriadok na školský rok 2019/2020.

B. Rada školy ukladá:

a) Akualizovať informácie na internetovej stránke ZŠ s MŠ Čečejovce:

Členovia RŠ aklamačne schválili uznesenie zo zasadnutia.

K bodu č. 8

Zasadnutie rady školy ukončila a prítomným za účasť poďakovala predsedníčka rady školy, Katarína Hegedűsová.

V Čečejovciach  14. 10. 2019                                                      Zapísala: Mgr. Katarína Hegedűsová