• Zápisnica RŠ z 24.6.2020

Rada školy pri Základnej škole s materskou školou,

Školská 7, 044 71 Čečejovce

Zápisnica zo zasadnutia Rady školy

pri Základnej škole s materskou školou Čečejovce konanej dňa 24. 6. 2020

Účasť: podľa prezenčnej listiny

Termín konania:  24. 6. 2020 o 16.30 hod.

Miesto konania: Základná škola s materskou školou, Školská 7, 044 71 Čečejovce

Program:

1.     Otvorenie zasadnutia a schválenie programu,

2.     Výročná správa o činnosti rady školy za rok 2019,

3.     Kritériá a spôsob hodnotenia výsledkov v jednotlivých predmetoch v čase mimoriadnej situácie

spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020,

4.     Vyhodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov ZŠ s MŠ Čečejovce za II. polrok školského roka  2019/2020,

5.     Plnenie plánu práce školy v školskom roku 2019/2020,

6.     Diskusia,

7.     Návrh uznesení,

8.     Záver.

K bodu č. 1

Zasadnutie otvorila predsedníčka rady školy Mgr. Katarína Hegedűsová. Prítomných členov privítala a informovala ich o programe zasadnutia. Členovia rady školy schválili program zasadnutia podľa pozvánky.

K bodu č. 2

Predsedníčka rady školy Mgr. Katarína Hegedűsová predniesla členom RŠ výročnú správu o činnosti RŠ za rok 2019. Rada školy je ustanovená podľa §24 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Podľa daného zákona je rada školy iniciatívny a poradný orgán, ktorého poslaním je vyjadrovať a presadzovať verejné záujmy, záujmy žiakov, rodičov a zamestnancov školy v oblasti výchovy a vzdelávania. Rada školy pri ZŠ s MŠ v Čečejovciach má 11 členov a počas kalendárneho roka 2019 sa konalo šesť zasadnutí. Predložená podrobná výročná správa je súčasťou dokumentácie RŠ.

K bodu č. 3

Riaditeľka školy RNDr. Žaneta Takáčová informovala členov rady školy o kritériách a spôsobe hodnotenia výsledkov v jednotlivých predmetoch v čase mimoriadnej situácie spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020. Na základe usmernenia MŠVVaŠ SR a po konzultácii s pedagogickou radou rozhodla, že predmety telesná a športová výchova, výtvarná výchova, hudobná výchova, pracovné vyučovanie, technika, svet práce, náboženská výchova a etická výchova sa nebudú klasifikovať a na vysvedčení bude slovné hodnotenie „absolvoval/absolvovala“. Dôvodom tohto rozhodnutia je, že v čase prerušeného vyučovania nebolo možné naplniť ciele niektorých predmetov kvalitnou/plnohodnotnou realizáciou. Hodnotenie ostatných predmetov ostáva nezmenené - klasifikácia známkou. Pokyny k záverečnému hodnoteniu žiakov ZŠ s MŠ v Čečejovciach v čase mimoriadnej situácie spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020 sú prílohou dokumentácie z tohto zasadnutia.

K bodu č. 4

Riaditeľka školy RNDr. Žaneta Takáčová informovala členov rady školy, že vyhodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov ZŠ s MŠ Čečejovce za II. polrok školského roka 2019/2020 bude prezentovať až v septembri 2020. V stručnej analýze činnosti školy za uplynulé obdobie konštatovala počet neklasifikovaných žiakov a počet znížených známok zo správania z dôvodu neospravedlnených hodín. Riaditeľka školy zároveň informovala, že do 1. ročníka sa zapísalo 20 žiakov a do materskej školy 15 detí. Na stredné školy je prijatých všetkých 23 žiakov končiaceho ročníka.

K bodu č. 5

Riaditeľka školy RNDr. Žaneta Takáčová v rámci tohto bodu informovala o plnení plánu práce školy v školskom roku 2019/2020. Do marca 2020 sa plány plnili priebežne podľa stanovených termínov. Po prerušení vyučovania z dôvodu pandémie COVID-19 sa nemohli zrealizovať všetky akcie a aktivity, ktoré boli naplánované. Počas tohto obdobia pedagógovia školy realizovali dištančné vzdelávanie cez internet, resp. sa pracovné listy doručovali žiakov vo vytlačenej forme.

K bodu č. 6

V rámci diskusie informovala riaditeľka školy RNDr. Žaneta Takáčová, že sa na školskom dvore bude kresliť dopravné ihrisko a zároveň v spolupráci s obcou Čečejovce dôjde k vymaľovaniu oplotenia školy. Do školskej jedálne sa zakúpil digestor na odsávanie pary ako aj nové nerezové stoly.

Mgr. Ladislav Dringuš informoval členov rady školy, že po rokovaní obecného zastupiteľstva bol plánovaný projekt prístavby materskej školy zrušený z viacerých dôvodov. Podľa predbežných plánov je pripravovaný nový projekt, ktorý zohľadní aktuálne potreby MŠ a s prístavbou by sa malo začať v kalendárnom roku 2021.

V tomto bode sa členovia rady školy zapojili do diskusie ohľadom zvýšenia bezpečnosti žiakov a pedagógov na škole. MUDr. Tünde Korčeková navrhla, že jedným z riešení, ako zabezpečiť bezpečnosť na škole by bol systém „elektronického vrátnika“, kde by do pavilónov školy nemohli vstupovať nepovolané osoby. V budúcnosti sa v spolupráci s obcou Čečejovce uvažuje aj o kamerovom systéme na školskom dvore.

Mgr. Katarína Hegedűsová sa vzdala členstva v rade školy ku dňu 25. 6. 2020 z osobných dôvodov. Podpísané vzdanie sa členstva v rade školy je súčasťou dokumentácie z tohto zasadnutia. O tomto rozhodnutí bude informovaný aj zriaďovateľ ZŠ s MŠ Čečejovce.

K bodu č. 7

Uznesenie zo dňa 24. 6. 2020

Rada školy berie na vedomie:

a)     Výročnú správu o činnosti rady školy za rok 2019,

b)   Kritériá a spôsob hodnotenia výsledkov v jednotlivých predmetoch v čase mimoriadnej situácie spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2019/2020,

c)     Plnenie plánu práce školy v školskom roku 2019/2020,

d)  Vzdanie sa Mgr. Kataríny Hegedűsovej funkcie predsedníčky rady školy a členstva v rade školy z osobných dôvodov ku dňu 25. 6. 2020.

Členovia RŠ aklamačne schválili uznesenie zo zasadnutia.

K bodu č. 8

Zasadnutie rady školy ukončila a prítomným za účasť poďakovala predsedníčka rady školy, Katarína Hegedűsová.

V Čečejovciach  24. 6. 2020                                                        Zapísala: Mgr. Katarína Hegedűsová