• Testovanie 5-2018

• Dňa 21.novembra 2018 sa uskutoční celoslovenské Testovanie 5-2018. Žiaci piateho ročníka budú testovaní z matematiky a slovenského jazyka a literatúry.

Časový harmonogram:

8.00-8.10 h (10 minút): úvodné pokyny a rozdanie OH

8.10-8.20 h (10 minút):  rozdanie a oboznámenie sa s testom z MAT

8.20-9.20 h (60 minút): administrácia testu z matematiky

9.20-9.25 h (5 minút): zozbieranie testov a OH

9.25-9.45 h (20 minút): prestávka

9.45-9.55 h (10 minút): úvodné pokyny a rozdanie OH

9.55-10.05 h (10 minút): rozdanie a oboznámenie sa s testom zo SJL

10.05-11.05 h ( 60 minút): administrácia testu zo SJL

11.05 -11.10 h (5 minút): zozbieranie testov a OH

Počas testovania z matematiky sa povoľuje používanie len modrého pera (nie zmizíkovacie, ani gumovacie), nie sú povolené kalkulačky ani rysovacie pomôcky.

Ďalšie informácie na www.nucem.sk/Testovanie5.

Mgr. Monika Szanyiová, riad. školy

• Brigáda v škole

• Milí rodičia a priatelia školy,

prosíme Vás o pomoc pri vytváraní náučno-relaxačného chodníka, ktorý bude využívaný žiakmi našej školy. Brigáda sa bude konať v dňoch 26. a 27. októbra 2018 ( piatok, sobota ), v čase od 7.30 do 17.00 hodiny v areáli školy.

Chuť pomôcť a dobrá nálada sú vítané...

• J E S E N N É P R Á Z D N I N Y

• Oznamujeme žiakom, že v dňoch od 31.októbra do 2.novembra 2018 máme jesenné prázdniny.

Užite si ich a oddýchnite si!

V škole sa stretneme v pondelok 5.novembra 2018.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka Základnej školy s materskou školou, Školská 7, 04471 Čečejovce v súlade so zákonom 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, podľa § 150 odsek 5 udeľuje riaditeľské voľno pre žiakov ZŠ a zátvor MŠ na deň 29.október 2018 (pondelok) z prevádzkových dôvodov.

• Jesenný metodický deň

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ, Školská 7, 044 71 Čečejovce oznamuje žiakom a rodičom, že dňa 17.októbra 2018 (t.j. v stredu) udeľuje voľno žiakom ZŠ z dôvodu jesenného metodického dňa. Školský klub detí nebude v prevádzke.

Materská škola v prevádzke bude.

• Deň eura

• Ktoré štáty sú v EÚ, ktoré štáty sú v eurozóne? Koľko máme mincí a koľko eurobankoviek?

Na tieto a ďalšie podobné otázky odpovedali žiaci na aktivite venovanej na "Deň eura" v pondelok 25.9.2018. Súťažili zmiešané družstvá žiakov od 5-teho po 9-ty ročník. Súťaž pripravili pani učiteľky Mgr. Helena Poláková a Mgr. Judita Bačová a organizačne spolupracovali aj pani učiteľky RNDr. Žaneta Takáčová a Mgr. Stela Turňanská. Celá aktivita prebehla v príjemnej atmosfére a žiaci sa po vyhodnotení rozchádzali s novými vedomosťami a zážitkami.

• Noc výskumníkov

• V piatok 28.9.2018 sa niektorí žiaci 5. až 9.ročníka zúčastnili na "Noci výskumníkov". V priestoroch obchodného centra Atrium Optima sa prezentovali Technická univerzita v Košiciach, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika, Univerzita veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach, Univerzita Komenského v Bratislave, Prešovskej univerzita a výskumné ústavy Slovenskej akadémie vied.

Vedci sa predstavili  aj prostredníctvom prednášok o atraktívnych a zaujímavých témach v priestoroch kinosály CINEMAX.

Pod vedením pani učiteliek Mgr. Heleny Polákovej a Mgr. Judity Bačovej si žiaci prezreli stánky, vyskúšali ponúkané aktivity, napísali testy a obohatili sa tak o nové informácie.