• OFFICE 365 Education A1

• Spoločnosť Microsoft a Základná škola s materskou školou Čečejovce ponúka softvérový balík Microsoft Office 365 Education A1 pre každého žiaka a učiteľa zdarma. To znamená, že najnovšia verzia Office 365, vrátane aplikácií Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams, Skype, OneNote, atď. je dostupná pre online použitie. Výhodou je, že žiaci môžu so softvérom pracovať počas celej dĺžky svojho štúdia.

Office 365 Education A1 ponúka pre zamestnancov a žiakov školy balík webových aplikácií zahŕňa Microsoft Office 365 (Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Publisher, Teams a Access), ukladací priestor 1 TB v OneDrive a lokalitu SharePoint.

Konto v Office 365

Každý žiak základnej školy obdržal prihlasovacie meno a dočasné heslo, ktoré ho oprávňuje k prihláseniu sa do svojho konta a využívať všetky online služby Office 365. Žiakom nižších ročníkov, v prípade potreby, odovzdajú tieto prihlasovacie údaje pani triedne učiteľky alebo triedny učiteľ.

Prihlasovanie do konta je možné prostredníctvom portálu: https://portal.office.com

Po zadaní prihlasovacieho mena a dočasného hesla je potrebné zmeniť heslo, ktoré by malo byť tvorené minimálne 7 znakmi (kombinácia veľkých písmen, malých písmen a čísiel). Systém neumožní využívanie služieb v prípade, ak používateľ nezmení dočasné heslo alebo ak nové heslo nie je v súlade s bezpečnostnou politikou spoločnosti Microsoft. Nie je vhodné, aby sa na heslo použilo vlastné meno, prípadne priezvisko užívateľa.

Riešenie problémov

V prípade akýchkoľvek problémov spojených s prihlásením sa žiakov do konta Office 365 je potrebné opísať daný stav pani triednej učiteľke spolu s požiadavkou na zmenu údajov alebo prístupového hesla prostredníctvom správy na portály bezkriedy.sk alebo využiť e-mailové kontakty:

admin@zssmscecejovce.sk

office@zssmscecejovce.sk

Dištančná forma štúdia žiakov Základnej školy s materskou školou Čečejovce bude realizovaná výlučne prostredníctvom aplikácií Office 365 Education.