• Vážení rodičia!

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Vám oznamuje, že dňa 28.marca 2019 bude skrátené vyučovanie do 11.15 hodiny. Prevádzka ŠKD nebude. Skrátená bude aj prevádzka materskej školy, a to do 11,30 hodiny.

Za pochopenie ďakujeme.

• Slávnostný zápis predškolákov do 1.ročníka na školský rok 2019/2020

• Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt žiaci v škole kreslene

Vážení rodičia!

Riaditeľstvo ZŠ s MŠ, Školská 7, 044 71 Čečejovce srdečne pozýva budúcich prváčikov a ich rodičov na slávnostný zápis do 1. ročníka dňa 8.apríla 2019, t.j. v pondelok, o 15.30 hodine v pavilóne MŠ na poschodí.

Prosíme rodičov, aby so sebou doniesli občiansky preukaz a rodný list dieťaťa.

• Okresné kolo Fyzikálnej olympiády

• Dňa 13.3.2019 sa žiak 9.A triedy Nicolas Popovič zúčastnil okresného kola Fyzikálnej olympiády v kategórii E a umiestnil sa na 2. mieste. Poďakovanie patrí aj pani učiteľke Mgr. J. Bačovej, ktorá ho pripravovala.

Srdečne blahoželáme.

• Biblia očami detí

• V školskom roku 2018/2019 sa na našej škole opäť konala súťaž Biblia očami detí pod vedením pani učiteľky Mgr. Simony Magočiovej. Témou súťaže bolo: Vernosť Pánovi. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách - I. a II. stupeň.

I. stupeň: 1. miesto - Soňa Turňanská, 2.A

2. miesto - Soňa Magočiová, 2.A

3. miesto - Erik Lukács, 4.A

II. stupeň: 1. miesto - Natália Fučilová, 9.A

2. miesto - Emma Harčárová, 5.A

3. miesto - Peter Ujco, 5.A

Víťazom srdečne blahoželáme!

• IQ olympiáda

• Pre koho je súťaž určená? Súťaž je určená pre žiakov II. stupňa základných škôl(piaty až deviaty ročník) a príslušných ročníkov osemročných gymnázií (príma až kvarta).

IQ olympiáda prináša zábavnou formou aktivity, na ktoré v školských osnovách veľakrát nezostáva miesto. Súťaž je navrhnutá tak, aby deti mohli prejaviť svoje individuálne schopnosti a zručnosti. Všetky súťažné úlohy sú založené na všeobecných princípoch a pre ich riešenie nie je treba žiadne špeciálne vedomosti. S trochou nadsadenia sa dá povedať, že pre ich riešenie je potrebný iba „zdravý rozum“. Nejde teda o vedomostnú súťaž, ale o súťaž rozvíjajúcu predovšetkým schopnosť samostatného logického uvažovania.
            Do súťaže je potrebné sa zaregistrovať v čase od 1.3.2019 do 31.3.2019 na http://www.iqolympiada.sk/ a prebehne v troch kolách - školské, regionálne a štátne.
            Tešíme sa na Vašu početnú účasť.

Bližšie informácie poskytne p. uč. Poláková.

• Hviezdoslavov Kubín

• Na našej škole sa 6.marca 2019 uskutočnilo školské kolo literárnej súťaže HVIEZDOSLAVOV KUBÍN - 1.kategória. Srdečne blahoželáme.

PRÓZA

1. Viktória Sekerešová
            2. Zsófia Szabó Bartko
            3. Fabian Zsolt Göbl

POÉZIA

1. Tomáš Drin
            2. Kristián Kocai
            3. Lukas Pelegrín
          • ,,PANCAKE DAY“ v 3.A

• Dňa 5.marca 2019 si žiaci 3. ročníka si pripomenuli tradičný ,,PANCAKE DAY“, čo je v preklade palacinkový deň s p. učiteľkou Zuzanou Zboraiovou. Najprv sa porozprávali o sviatku, ktorý sa oslavuje vždy v utorok pred popolcovou stredou. Žiaci si sami pripravili svoje palacinky a s chuťou sa pustili do jedenia.

Aj takouto sladkou dobrotou ukončili fašiangy.

• Staň sa požiarnikom VIII.

• Žiaci 3. ročníka sa zapojili do VIII.ročníka výtvarnej súťaže Staň sa požiarnikom VIII. na tému: Zápalky v rukách detí. Naša žiačka Lucia Hegedűsová získala cenu kultúrneho centra.

Srdečne jej blahoželáme.

• Krajské kolo Olympiády zo slovenského jazyka

• Žiačka 9.B triedy, Vivien Mikókaiová, úspešne reprezentovala našu školu 12.2.2019 v krajskom kole Olympiády zo slovenského jazyka v Košiciach. Získala 1.miesto a postupuje do celoslovenského kola v Modre.

Srdečne blahoželáme a držíme palce!

• Prezentácia knihy "Čečejovské rozprávky"

• V piatok 1.marca 2019 sa v Kultúrnom dome v Čečejovciach konala prezentácia knihy "Čečejovské rozprávky", ktorej autorom je Slavomír SZABÓ. Hosťom bol aj pán starosta Čečejoviec Lukáš Macák. Súčasťou prezentácie bol aj kvíz, v ktorom si zmerali sily družstvá žiakov z druhého, tretieho a štvrtého ročníka a otázky boli zamerané na vedomosti o našej dedine.

• Rozhodnite o adresátovi 2% dane

• Uchádzame sa o Vašu priazeň

Rodičovské združenie
            pri Základnej škole s materskou školou
            Školská7
            044 71 Čečejovce
            IČO: 17319617/821

Cieľom nášho rodičovského združenia je rozvoj duševných hodnôt žiakov, rozvoj talentu nadaných žiakov, a taktiež zlepšenie vybavenia školy a podpora tradícií. Pomocou Vašej podpory vieme zlepšiť podmienky vzdelávania Vašich detí.

Len s Vašou pomocou bude môcť rodičovské združenie napĺňať a rozširovať tento program.

• Zimné radovánky

• V zimných mesiacoch využili žiaci 3. ročníka miestne klzisko, kde si niektorí zahrali hokej. Ostatní žiaci vyjadrili radosť zo snehu stavaním snehuliakov a vytváraním anjelikov do snehu.