• Testovanie 9-2020

Slovenský jazyk a literatúra

10:20 – 10:25 h (5 minút) -  úvodné pokyny a rozdanie OH

10:25 – 10:35 h (10 minút) - rozdanie testov a oboznámenie sa s testom

10:35 – 11:45 h (70 minút) - administrácia testu zo slovenského jazyka a literatúry

11:45 – 11:50 h (5 minút) - zozbieranie testov a OH

Počas testovania môžu žiaci používať  kalkulačky, rysovacie pomôcky, pero, ktoré píše namodro (nie zmizíkovacie).

Ďalšie informácie na www.nucem.sk/Testovanie9

RNDr. Ž. Takáčová

riad. školy

• Jarné prázdniny

• Jarné prázdniny pre deti našej školy začínajú 2. marca 2020 (pondelok) a končia 6. marca 2020 (piatok). Vyučovanie po jarných prázdninách začína v pondelok 9. marca 2020.

Počas jarných prázdnin prebehne rozsiahla rekonštrukcia jedálne. Z tohto dôvodu bude realizovaný zátvor materskej školy. Riadne vyučovanie žiakov a prevádzka v materskej škole pokračuje od pondelka 9. marca 2020.

• 2020-02 Barter

• Do galérie 2020-02 Barter boli pridané fotografie.

Žiaci 1. stupňa si vyskúšali barterové obchodovanie. Na triednicku hodinu si doniesli hračky a predmety na výmenu. Touto aktivitou sa rozvíja finančná gramotnosť žiakov, ale aj ich osobnostný rozvoj. Výmenný obchod sa žiakom veľmi páčil.

-ZZ-

• 2020-02 Valentínsky turnaj vo vybíjanej

• Do galérie 2020-02 Valentínsky turnaj vo vybíjanej boli pridané fotografie.

Dňa 14. februára 2020 si žiačky 5. až 9. ročníka zmerali sily vo Valentínskom turnaji vybíjanej.  Celkovo súťažilo 6 dievčenských družstiev, ktoré boli mohutne podporované svojimi spolužiačkami a spolužiakmi.

Po konečnom sčítaní bodov bolo určené o tomto poradí:

1. miesto – žiačky 8. ročníka
            2. miesto – žiačky 9.A triedy
            3. miesto – žiačky 6.A triedy

Všetkým zúčastneným družstvám blahoželáme k dosiahnutým výsledkom.

-EB-

• Okresné kolo matematickej olympiády

• 29. 1. 2020 sa uskutočnilo okresné kolo 69. ročníka Matematickej olympiády pre piatakov a deviatakov. Tejto súťaže sa zúčastnili traja naši žiaci, ktorí súťažili v kategórii piataci.  Hugo Pisko obsadil 1. miesto a Viktória Juhásová sa stala úspešnou riešiteľkou.

Tešíme sa z výsledkov našich žiakov.

• EXPERT – vyhodnotenie

• Do veľkého súboja sa dňa 28.11.2019 zapojilo 28 súťažiacich vo svojich kategóriách: 18 piatakov, 4 šiestaci, 3 siedmaci, 1 ôsmak  a 2 deviataci.  Žiaci budú odmenení diplomom a vecnými cenami. Na Slovensku bolo zapojených  13 828 žiakov.

Titul EXPERT v piatom ročníku získala Nela Ujcová a Hugo Pisko, Peter Ujco zo šiesteho ročníka a Matej Juhás siedmak.

Ostatní žiaci získajú účastnícky diplom. Všetkým srdečne blahoželáme!

• VŠETKOVEDKO - vyhodnotenie

• Do veľkého súboja o najmúdrejšieho medzi najbystrejšími sa dňa 28.11.2019 zapojilo 11 súťažiacich v troch kategóriách: 1 druhák, 6 tretiakov a 4 štvrtáci. Žiaci budú odmenení diplomom a vecnými cenami. Na Slovensku bolo zapojených  21 636 žiakov.

Titul Všetkovedko školy  získala Viktória Lapošová z  3.A.

Ostatní žiaci sa stali  Všetkovedkovým  učňom. Všetkým srdečne blahoželáme!

• Výsledky Testovania 5

• Vážení rodičia, po prihlásení sa do svojho konta na IZK (internetová žiacka knižka) sú k dispozícii výsledky T5 žiakov 5. ročníka.

• Dôležité upozornenie pre rodičov

• Vedenie školy si dovoľuje upozorniť rodičov žiakov, že dňom 6. februára 2020 dochádza ku zmene evidencie výdaja obedov.

Každý žiak, ktorý nebol rodičom odhlásený z odberu obeda u vedúcej školskej jedálne, je povinný pred samotným odberom obeda vykonať zápis do evidencie v jedálni. V prípade absencie zápisu v danej evidencii, táto bude považovaná ako neodobratie obeda, za ktorú bude zo strany školskej jedálne vyžadovaná úhrada

Odhlasovanie stravy

V prípade neprítomnosti žiaka v škole, alebo nezáujmu o odobratie obeda zo strany dieťaťa, je rodič povinný odhlásiť svoje dieťa z obedov  telefonicky (055/4649 229), e-mailom (jedalen.cecejovce@gmail.com) alebo osobne, najneskôr do 7:45 v prvý deň neprítomnosti. Na ďalšie dni prípadnej neprítomnosti 24 hodín vopred. Ak rodič zanedbá túto povinnosť a dieťa sa nezúčastní výchovno – vzdelávacieho procesu, prípadne neodobere obed alebo nevykoná zaznam do evidencie, žiak nemá nárok na štátnu dotáciu a bude mu účtovaná celá suma obeda vrátane režijných nákladov.

• MATEMATICKÝ KLOKAN

• Klokan sa chysta prekonať svetový rekord. Ideš do toho s ním?

Ma na to jedný pokus. Ak sa pridáš, v jeden marcový deň budeš riešiť rovnaké úlohy ako milióny žiakov v Európe, Ázii a v Amerike. Zapojiť sa do najväčšej medzinárodnej súťaže MATEMATICKÝ KLOKAN je veľká výzva. Využi ju.

Získaš diplom, darček a ak sa ti bude dariť, aj zaujímavú cenu. Sedem šťastlivcov získa v žrebovaní dokonca tablet.

Suťažíme 23. marca 2020

Prihlás sa do 12. februára 2020 u pani učiteľky Stelky Turňanskej alebo u pani učiteľky Helenky Polákovej.

Dostaneš 24 úloh a 60 minút času. Na úspech netreba veľa, stačí z piatich možností vybrať tú správnu.

Na stránke matematickyklokan.sk nájdeš všetko dôležité o súťaži, môžeš si vyskúšať vlaňajší test a zúčastniť sa online hry.