• Zápisnica RŠ zo dňa 25.10.2021

Zápisnica zo zasadnutia Rady školy

pri Základnej škole s materskou školou Čečejovce konanej dňa 25. októbra 2021

Účasť: podľa prezenčnej listiny

Termín konania:  25. 10. 2021 o 18:00 hod.

Miesto konania: Základná škola s materskou školou, Školská 7, 044 71 Čečejovce

Program zasadnutia:

1.      Otvorenie zasadnutia a schválenie programu,

2.      Prerokovanie návrhu nového štatútu Rady školy,

3.      Prerokovanie Plánu zasadnutí Rady školy v školskom roku 2021/2022,

4.      Prerokovanie Hodnotiacej správy o výchovno-vzdelávacej činnosti školy za školský rok 2020/2021,

5.      Prerokovanie Plánu práce školy na školský rok 2021/2022,

6.      Diskusia,

7.      Návrh uznesení,

8.      Záver.

K bodu č. 1

Zasadnutie otvoril predseda Rady školy (RŠ) Ing. Marcel Hintoš.  Privítal prítomných členov a informoval ich o programe zasadnutia. Členovia Rady školy aklamačne schválili program zasadnutia podľa pozvánky.

K bodu č. 2

Predseda RŠ Ing. Marcel Hintoš oboznámil prítomných členov s novým štatútom Rady školy na obdobie rokov 2021 – 2025, zároveň predseda RŠ upozornil na jednotlivé zmeny a doplnené informácie voči pôvodnému štatútu. Členovia RŠ nemali k predloženému návrhu žiadne pripomienky.

K bodu č. 3

Predseda RŠ predstavil prítomným členom plán zasadnutí rady školy  v školskom roku 2021/2022 s jednotlivým obsahom. Plánované sú tri stretnutia rady školy a to na október 2021, február a jún 2022.  Podľa potreby sa členovia rady školy stretnú aj mimo stanoveného plánu.

K bodu č. 4

Riaditeľka školy RNDr. Žaneta Takáčová predniesla hodnotiacu správu o výchovno-vzdelávacej činnosti školy za školský rok 2020/2021.

K bodu č. 5

V tomto bode programu riaditeľka školy RNDr. Žaneta Takáčová informovala členov rady školy o pláne práce školy v školskom roku 2021/2022.

K bodu č. 6

V diskusii sa p. Sopčáková informovala o činnosti špeciálneho pedagóga kde riaditeľka školy RNDr. Žaneta Takáčová oboznámila prítomných o rozsahu práce daného pedagóga. Pani Sopčáková sa dotazovala aj ohľadom možností ponechania úboru na telesnú výchovu v škole, riaditeľka na danú otázku reagovala, že to nie je možné z dôvodu kapacitných ako aj hygienických dôvodov. Pani Sopčáková zároveň navrhla vybudovať na chodbách skrinky na prezliekanie pre jednotlivých žiakov miesto existujúcich stojanov. Riaditeľka školy argumentovala, že to z priestorových možností nie je možné.

Pani Feterik Lukáčová sa informovala ohľadom spôsobu maľovania tried, riaditeľka školy reagovala, že jednotlivé triedy sú vymaľovávané sponzorsky a samotné maliarske  práce vykonávajú rodičia ako aj učitelia. Pani Feterik Lukáčová sa zároveň zaujímala o možnosti zavedenia aplikácie EduPage kde riaditeľka školy reagovala, že daná aplikácia je v riešení. Zároveň p. Feterik Lukáčová upozornila na nebezpečenstvo na hodine telesnej výchovy, konkrétne poukázala na beh pred školou na miestnej komunikácii, informovala sa ohľadom vybudovania bežeckej dráhy ako aj možnosti rekonštrukcie doskočišťa. Riaditeľka školy reagovala, že má záujem o vybudovanie  bežeckého oválu okolo multifunkčného ihriska  problémom sú však financie a dotáciu na takýto projekt nie je možné dostať keďže v škole sa nenachádza atletický klub.

Mgr. Dringuš poukázal na potrebu kamerového systému, riaditeľka školy reagovala, že to bude riešené v najbližšom rozpočte školy spolupráci s obcou.

Pani riaditeľka RNDr. Žaneta Takáčová bola požiadaná o aktualizovanie informácií pre verejnosť na webovej stránky školy.

K bodu č. 7

Uznesenie zo dňa 25. 10. 2021

1, Rada školy pri ZŠ s MŠ Čečejovce schvaľuje štatút Rady školy podľa predloženého návrhu.

2, Rada školy pri ZŠ s MŠ Čečejovce schvaľuje Plán zasadnutí Rady školy v školskom roku 2021/2022.

3, Rada školy pri ZŠ s MŠ Čečejovce berie na vedomie Hodnotiacu správu o výchovno – vzdelávacej činnosti školy za školský rok 2020/201

4, Rada školy pri ZŠ s MŠ Čečejovce berie na vedomie Plán práce školy na školský rok 2021/2022.

Členovia RŠ aklamačne schválili uznesenie zo zasadnutia.

K bodu č. 8

Zasadnutie rady školy ukončil predseda RŠ Ing. Marcel Hintoš a poďakoval sa za účasť prítomným členom.

V Čečejovciach  25. 10. 2021                                                           Zapísal: Ing. Marcel Hintoš