• Rada školy pri Základnej škole s materskou školou,

Zápisnica zo zasadnutia Rady školy

pri Základnej škole s materskou školou Čečejovce konanej dňa 28. 6. 2021

Účasť: podľa prezenčnej listiny

Termín konania:  28. 6. 2021 o 18.30 hod.

Miesto konania: Základná škola s materskou školou, Školská 7, 044 71 Čečejovce

Program:

1.      Otvorenie zasadnutia a schválenie programu,

2.      Kritériá a spôsob hodnotenia výsledkov v jednotlivých predmetoch v čase mimoriadnej situácie spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2020/2021,

3.      Vyhodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov ZŠ s MŠ Čečejovce za II. polrok školského roka  2020/2021,

4.      Plnenie plánu práce školy v školskom roku 2020/2021,

5.      Čerpanie rozpočtu ZŠ s MŠ za rok 2021,

6.      Informácia o organizácii školského roka 2021/2022,

7.      Diskusia,

8.      Návrh uznesení,

9.      Záver.

K bodu č. 1

Zasadnutie otvorila predsedníčka rady školy Mgr. Helena Poláková. Prítomných členov privítala a informovala ich o programe zasadnutia.  Pozmenil sa bod  5. Čerpanie rozpočtu ZŠ s MŠ za rok 2021 na Informácia o rozpočte školy. Členovia rady školy schválili upravený program zasadnutia.

K bodu č. 2

Riaditeľka školy RNDr. Žaneta Takáčová informovala členov rady školy o kritériách a spôsobe hodnotenia výsledkov v jednotlivých predmetoch v čase mimoriadnej situácie spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2020/2021. Na základe usmernenia MŠVVaŠ SR a po konzultácii s pedagogickou radou rozhodla, že na druhom stupni predmety telesná a športová výchova, výtvarná výchova, hudobná výchova, pracovné vyučovanie, informatika, technika, svet práce, náboženská výchova a etická výchova sa nebudú klasifikovať a na vysvedčení bude hodnotenie „absolvoval/absolvovala“. Na prvom stupni ETV/NBV nebola klasifikovaná. Dôvodom tohto rozhodnutia je, že v čase prerušeného vyučovania nebolo možné naplniť ciele niektorých predmetov kvalitnou/plnohodnotnou realizáciou. Hodnotenie ostatných predmetov ostáva nezmenené - klasifikácia známkou.

K bodu č. 3

Riaditeľka školy RNDr. Žaneta Takáčová informovala členov rady školy, že vyhodnotenie výchovno-vzdelávacích výsledkov ZŠ s MŠ Čečejovce za II. polrok školského roka 2020/2021 bude prezentovať až v septembri 2021 - bude opravná skúška u jedného žiaka. V stručnej analýze činnosti školy za uplynulé obdobie konštatovala počet neklasifikovaných žiakov   a počet znížených známok zo správania z dôvodu neospravedlnených hodín. Na stredné školy je prijatých všetkých 30 žiakov končiaceho ročníka. Celá správa bude na stránke školy.

K bodu č. 4

Riaditeľka školy RNDr. Žaneta Takáčová v rámci tohto bodu informovala o plnení plánu práce školy v školskom roku 2020/2021. Po prerušení vyučovania z dôvodu pandémie COVID-19 sa nemohli zrealizovať všetky akcie a aktivity, ktoré boli naplánované. Počas tohto obdobia pedagógovia školy realizovali dištančné vzdelávanie cez TEAMS, ktorý je súčasťou balíka OFFICE 365, ku ktorému dostali všetci žiaci prístup.

K bodu č. 5

Riaditeľka školy RNDr. Žaneta Takáčová  informovala o rozpočte na rok  - o originálnych aj prenesených kompetenciách. K rozpočtu neboli pripomienky ani otázky.

K bodu č. 6

Školský rok 2021/2022 začína 2. septembra. Do prvého ročníka je zapísaných 31 žiakov, z toho dvaja majú odklad. Budú dve triedy a triedni učitelia Mgr. K. Faragóová a Mgr. L. Dringuš. Do štvrtého ročníka postúpia ako triedni RNDr. T. Komorová a Mgr. V. Halásová. V piatom ročníku bude jedna trieda – triedna Ing. J. Zacharová, PhD. 26 žiakov – naši žiaci + 2 žiaci z Cestíc+ 3 žiaci Paňovce + 2 žiaci Komárovce. V 7. ročníku je ponúkaný druhý cudzí jazyk NEJ  v alternácii s predmetom Svet práce. Naďalej prebieha vyučovanie NBV/ETV podľa  prihlásenia žiaka zákonným zástupcom.

Do MŠ je zapísaných 20 nových detí. Spolu bude 65 detí. Informácie  podala riaditeľka školy.

K bodu č. 7

V rámci diskusie informovala riaditeľka školy RNDr. Žaneta Takáčová, že sa na školskom dvore bude robiť ihrisko pre školský klub. Financovať  ho bude obec a realizovať obecná stavebná firma.

Do diskusie sa zapojil člen rady školy ohľadom výberu triednych učiteľov do štvrtého ročníka. Riaditeľka školy uzavrela túto tému, že je prístupná rozhovorom a zatiaľ výber nie je ukončený.

Predsedkyňa rady školy poďakovala všetkým členom za prácu v RŠ. V septembri sa uskutočnia voľby za jednotlivé zložky a potom bude stretnutie a voľby predsedu a zástupcu podľa Štatútu RŠ.

Predsedkyňa poďakovala pani MUDr. T. Korčekovej za prácu v RŠ  - dieťa odchádza na 8ročné gymnázium a pani Mgr. M.  Šoltésovej - dieťa nastupuje na ZŠ.

K bodu č. 8

Uznesenie zo dňa 28. 6. 2021

Rada školy berie na vedomie:

1. Kritériá a spôsob hodnotenia výsledkov v jednotlivých predmetoch v čase mimoriadnej situácie spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2020/2021,

2. Informáciu o výchovno-vzdelávacích výsledkov ZŠ s MŠ Čečejovce za II. polrok školského roka  2020/2021,

3. Plnenie plánu práce školy v školskom roku 2020/2021,

4. Informácie o rozpočte  ZŠ s MŠ za rok 2021,

5. Informáciu o organizácii školského roka 2021/2022,

Členovia RŠ aklamačne schválili uznesenie zo zasadnutia.

K bodu č. 9

Zasadnutie rady školy ukončila a prítomným za účasť poďakovala predsedníčka rady školy,  Helena Poláková

V Čečejovciach  28. 6. 2021                                                        Zapísala: Mgr. H. Poláková