• Zápisnica RŠ z 13.3.2019

Zápisnica zo zasadnutia Rady školy

pri Základnej škole s materskou školou Čečejovce konanej dňa 13. 3. 2019

Účasť: podľa prezenčnej listiny

Termín konania:  13. 3. 2019 o 18.00 hod.

Miesto konania: Základná škola s materskou školou, Školská 7, 044 71 Čečejovce

Program:

1. Otvorenie zasadnutia a schválenie programu,

2. Výročná správa o činnosti RŠ za rok 2018,

3. Výchovno-vzdelávacie výsledky ZŠ s MŠ Čečejovce za 1. polrok školského roka 2018/2019,

4. Informácia o stave prevzatej dokumentácie Rady školy,

5. Diskusia,

6. Návrh uznesení,

7. Záver.

K bodu č. 1

Zasadnutie otvorila predsedníčka RŠ Mgr. Katarína Hegedűsová. Prítomných členov privítala a informovala ich o programe zasadnutia. Členovia Rady školy aklamačne schválili program zasadnutia podľa pozvánky.

K bodu č. 2

Predsedníčka Rady školy Mgr. Katarína Hegedűsová predniesla členom RŠ výročnú správu o činnosti RŠ za rok 2018. Rada školy je ustanovená podľa §24 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Podľa daného zákona je Rada školy iniciatívny a poradný orgán, ktorého poslaním je vyjadrovať a presadzovať verejné záujmy, záujmy žiakov, rodičov a zamestnancov školy v oblasti výchovy a vzdelávania. Rada školy pri ZŠ s MŠ v Čečejovciach má 11 členov a počas kalendárneho roka 2018 sa konali tri zasadnutia. Predložená podrobná výročná správa je súčasťou dokumentácie RŠ.

K bodu č. 3

Riaditeľka ZŠ s MŠ Mgr. Monika Szanyiová informovala členov RŠ o výchovno-vzdelávacích výsledkoch ZŠ s MŠ za 1. polrok školského roka 2018/2019. Riaditeľka školy informovala o všetkých projektoch a súťažiach, do ktorých sa zapojili žiaci školy. Zhodnotila, že počas prvého polroka tohto školského roka dosiahli žiaci školy mnohé úspechy a to v rôznych vedomostných ako aj športových súťažiach. V Testovaniach žiakov 5. a 9. ročníka z matematiky a slovenského jazyka dosiahli žiaci lepšie výsledky ako bol celoslovenský priemer.

Riaditeľka školy Mgr. Monika Szanyiová predostrela členom RŠ myšlienku na zavedenie čipových kariet, ktorými by sa od septembra prihlasovali žiaci na obed. Na tomto projekte sa podieľa škola v spolupráci so zriaďovateľom školy. Riaditeľka ďalej informovala, že škola v blízkej budúcnosti pripraví priestor na školskom dvore pre stojany na bicykle. Zápis detí do 1. ročníka základnej školy sa uskutoční dňa 8. apríla 2019. Riaditeľka školy rieši v spolupráci so zriaďovateľom školy kapacitné požiadavky pre prípad, ak by sa do 1. ročníka prihlásil väčší počet žiakov z okolitých obcí.

K bodu č. 4

Predseda RŠ Mgr. Katarína Hegedűsová informovala prítomných členov o stave prevzatej dokumentácie Rady školy. Daná dokumentácia jej bola odovzdaná 8. januára 2019, a to po jej zvolení za predsedu RŠ. Zistila mnohé nedostatky, ktoré sa v dokumentácii nachádzali. Tie sú spísané v zozname nedostatkov, ktorý sa priložil k tejto zápisnici. Za tento stav dokumentácie RŠ nepreberá Mgr. Katarína Hegedűsová žiadnu zodpovednosť až do dňa svojho zvolenia za predsedu RŠ. Po konzultácii s členmi RŠ dala návrh na archiváciu prevzatej dokumentácie a to od roku 2000 až po rok 2015. Za archiváciu zodpovedá riaditeľka školy Mgr. Monika Szanyiová, ktorej bola dokumentácia počas zasadnutia odovzdaná.

K bodu č. 5

Diskusia prebiehala k jednotlivým bodom priebežne. V rámci diskusie zároveň riaditeľka školy Mgr. Monika Szanyiová informovala o pripravovanej akcii s názvom „Spoločne čistíme našu obec“, do ktorej sa škola zapojí v spolupráci so zriaďovateľom. Termín konania je 15. marca 2018.

K bodu č. 6

Uznesenie zo dňa 13. 3. 2019

Rada školy berie na vedomie:

1. Výročná správa o činnosti Rady školy za rok 2018,
          2. Informácia o výchovno-vzdelávacích výsledkoch ZŠ s MŠ Čečejovce za 1. polrok školského roka 2018/2019,
          3. Informácia o stave prevzatej dokumentácie Rady školy

Rada školy ukladá:

1. Archivovať dokumentáciu RŠ z rokov 2000-2015 v súlade s Registratúrnym poriadkom školy

Z: riaditeľka školy, Mgr. Monika Szanyiová

Členovia RŠ aklamačne schválili uznesenie zo zasadnutia.

K bodu č. 7

Zasadnutie rady školy ukončila a prítomným za účasť poďakovala predsedníčka rady školy, Katarína Hegedűsová.

V Čečejovciach  13. 3. 2019                                                        Zapísala: Mgr. Katarína Hegedűsová